13. Gerçekleştirilecek Olan “Mimarlık Buluşmaları Etkinliği”

13. Gerçekleştirilecek Olan “Mimarlık Buluşmaları Etkinliği”
23.09.2021
247
A+
A-
2021 YILINA GİRERKEN,
Değerli Meslektaşımız ,
2020 yılını bitirirken Covid-19 sebebiyle pandemi sürecini yaşadığımız bu dönem, bilindiği gibi her açıdan sıkıntılı ve zor geçerek, ülkemiz ile birlikte bütün coğrafyaları etkisi altına almış, insanların yaşamlarına mal olmuş ve olmaktadır.
Bu olumsuz ve acı veren toplumsal olağanüstü pandemik hal, diğer taraftan üretim alanlarını da işlevsiz hale getirmiş, sosyal fakirleşme ve yetersizlik, toplumumuzun tüm katmanlarında hissedilirken; ağırlaşan sosyo-ekonomik sorunların çözülmesini daha da ivedi ve vazgeçilmez kılmıştır.
Bu küresel virüs salgınından öğrenmiş olmamız gereken en önemli dersin, halk sağlığı ve sağlık alt yapısının yetersizliği, erişilmesinde/ulaşılmasında ciddi sıkıntılar ve eksiklikler olduğudur.
Ulusça bütün bu olumsuzlukları yeniden yapılanma ve öğrenme süreci olarak değerlendirebilmeyi umarak,Genel Merkezimizin yeni yıl dileklerini, dileklerimiz olarak paylaşıyoruz;
“İnsana, doğaya, değerlerimize ve mesleğimize saygılı, temel hak ve özgürlüklerle sağlıklı ve güvenli yaşam ortamlarına duyarlı, uygar bir gelecek dileğiyle yeni yılınızı kutluyoruz.”