Mimarlık Buluşmaları 13 İçin Başvurular Başladı

Mimarlık Buluşmaları 13 İçin Başvurular Başladı
23.09.2021
263
A+
A-

Bu yıl Marmaris’te gerçekleşmesi planlanmış olan 13. Mimarlık Buluşmaları etkinliği yaşadığımız zorlu günler nedeniyle, 12 yıllık işbirliği ve iletişimin kesintiye uğramaması arzusuyla bu sene “Online” olarak gerçekleştirilecektir.

Yapılacak Atölye çalışmalarıyla ilgili olarak, son dönemde Covid -19 nedeniyle oluşan durumdan esinlenilen temalarla, Yunan ve Türk mimarlar, kendi aralarında birlikte çalışmak istedikleri meslektaşlarla eşleşerek oluşturacakları gruplarla kısa video (veya istedikleri formatta üretecekleri ürünlerle) uzaktan atölye çalışması gerçekleştireceklerdir. Bu gruplar, çalışmaların son teslim tarihi olan 14 Aralık tarihine kadar, kendi oluşturdukları çalışma programına göre online iletişim kurup çalışabilecektir. Çalışmaların sonuçları, belirlenecek olan sosyal medya platformlarına yüklenerek yıl sonuna kadar paylaşıma açılacak ve daha sonra sağlık koşullarının uygunluğunun sağlandığı ortak bir etkinlikte sunumları yapılacaktır.

TMMOB Mimarlar Odası Muğla Şubesi ve TEE Yunanistan Oniki Adalar mimarları arasındaki işbirliği protokolü çerçevesinde her iki oda üyesi mimarları etkinliğe katılım konusunda davet ederiz. Etkinliğe katılım sağlamak isteyen meslektaşlarımız 16 Kasım 2020 tarihine kadar başvuruda bulunabilir. Başvuru sahiplerinin architecturalmeetings@gmail.com adresine kısa bir CV göndermesi rica olunur. Katılım için temel bir koşul İngilizce iletişim kurabilmektir.

Önceki toplantılardan elde edilen bilgiler ve materyaller toplantıların resmi web sitesinde bulunabilir: www.architecturalmeetings.com